Jak korzystać z serwisu

Zasady korzystania z serwisu Prace Dyplomowe

Po zalogowaniu i zmianie hasła otrzymanego emailem proszę zapoznać się z poszczególnymi elementami strony. Niektóre ze stron są jeszcze w trakcie edycji.

Dla Państwa najważniejsze jest menu Moja praca, po lewej stronie. Na poszczególnych stronach z tego menu znajdziecie Państwo informacje i możliwości wpisów służące zarówno wam jak i mnie do kontrolowania bieżących postępów pracy i załączania kolejnych rozdziałów oraz zadawania pytań.

Jedną z głównych zasad tego serwisu jest to, że strony są spersonalizowane i do Waszych zapytań i fragmentów prac dostęp mam tylko ja i zalogowany dyplomant. Nikt nie widzi nawzajem innych prac. Również po zalogowaniu w innych menu, takich jak Twój dyplom i Twoja wiedza pojawią się dodatkowe elementy, dostępne tylko dla Was, moich dyplomantów. Proszę je wykorzystać do swoich celów i nie rozpowszechniać dalej.

W profilu konta umieściłem te informacje, które państwo wysłaliście w formularzu. Umożliwią mi one identyfikację, od kogo materiały pochodzą (często otrzymywałem emaile z jakimś rozdziałem bez nazwiska i podpisu), a także zawsze pod ręką wasz telefon i email. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to możecie Państwo poprawić swoje dane (email, telefon i inne) klikając w zakładkę Edytuj. Zmiany wprowadza się prosto, zatwierdzając je na koniec przyciskiem Zachowaj u dołu strony. 

Struktura i załączniki to strona w menu Moja praca zawierająca Wasz temat, cel i hipotezę pracy oraz wypisane i ponumerowane rozdziały. Dzięki temu ani Państwo ani ja nie pogubimy się w tym, co już zostało napisane, a co jeszcze jest do zrobienia. Tytuły poszczególnych rozdziałów proszę traktować roboczo i śmiało je modyfikować, jeśli coś nowego Państwo dopiszecie. Tutaj też można poprawić brzmienie jakiegoś rozdziału albo dopisać podrozdział klikając w zakładkę Edytuj. Zmiany zawsze zatwierdza się przyciskiem Zachowaj u dołu strony.

 

Strona Struktura i załączniki zawierać będzie także u dołu kolejne przesyłane przez Was rozdziały czy fragmenty prac, które będą odpowiednio nazwane i załączone do sprawdzenia. Sprawdzone fragmenty z moimi poprawkami znajdziecie Państwo również na tej stronie. Poza tym możecie potraktować te strony także jako swoje archiwum i w razie uszkodzenia pliku czy zgubienia pendriva odzyskać swoje materiały.

Za każdym razem, kiedy załączę poprawiony rozdział zostanie do Was automatycznie wysłany email z powiadomieniem o załączeniu poprawionych rozdziałow.

W razie potrzeby pytania do mnie proszę umieszczać na stronie Pytania do promotora

Jak zamieścić fragment napisanej pracy?

Proszę nie wysyłać fragmentów pracy emailem - wszystkie pliki Worda należy uploadować na stronie Struktura i załączniki w menu Moja praca

Krok 1. Najpierw trzeba plik Worda zapisać pod odpowiednią nazwą na swoim komputerze (zobaczycie Państwo, że to również Wam uporządkuje proces pisania). Najlepiej, żeby to był konkretny rozdział lub podrozdział - a jeśli to jest pół rozdziału, to również proszę go przyporządkować gdzieś w strukturze.

Każdy załącznik musi mieć odpowiednią nazwę, np.:

  • imię.nazwisko-rozdział2.2-wersja1.docx lub .doc

Załóżmy, że Jan Kowalski napisał Wstęp oraz poprawił po moich uwagach rozdział 5 Wyniki badań, to wysyła 2 pliki:

  • adam.kowalski-wstep-wersja1.docx lub .doc oraz
  • adam.kowalski-rozdzial5-wersja2.docx lub .doc

Ja po poprawieniu treści Wstępu w danym pliku Worda zamieszczę go na tej samej stronie pod nazwą:

  • adam.kowalski-wstep-wersja1-poprawiona.docx lub .doc

Wielkość liter nie ma znaczenia, najlepiej jak nazwa będzie bez spacji.  

 

Krok 2. Teraz należy po zalogowaniu przejść na stronę Struktura i załączniki w menu Moja praca. Klikamy u góry zakładkę Edytuj.

   

 

Krok 3. Wtedy Wasza strona znajdzie się w trybie edycji. Przewijamy trochę niżej, gdzie odszukujemy element Załączniki.

 

Krok 4. Klikamy w przycisk Wybierz i odszukujemy na dysku plik fragmentu pracy (odpowiednio nazwany), aby go wczytać na stronę.

 

Krok 5. Następnie klikamy przycisk Wgraj i czekamy aż plik się załaduje.

Krok 6. Jeśli mamy więcej plików do załadowania to powtarzamy wszystko od Kroku 4. Po załadowaniu strona wygląda jak na rysunku poniżej. U dołu strony klikamy przycisk Zachowaj, co spowoduje zapisanie strony. 

 

 

Krok 7. Po prawidłowym wczytaniu plików strona Struktura i załączniki  będzie wyglądała jak na rysunku poniżej. 

 

 

 

Na tej samej liście odnajdziecie Państwo poprawione pliki z dopiskiem poprawione w nazwie. Należy je ściągnąć i poprawić według moich wskazówek, a następnie ponownie załączyć na stronie Moja praca - załączniki z wpisem wersja2 lub kolejna, wyższa od tej poprawionej.

 

Taki sposób zapisu i umieszczenia Waszych prac jest niezbędny, by Wasza praca nie zawieruszyła się wśród innych sprawdzanych opracowań. Mam nadzieję, ze nie jest to zbyt skomplikowane i szybko zauważycie Państwo zalety tego serwisu. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Myślę, że z czasem dorobimy się strony FAQ :) z najczęściej zadawanymi pytaniami.
 

Na stronie Pytania do promotora znajdującej się również w Strefie dyplomanta proszę wpisywać wszystkie pytania, jakie się mogą pojawić w związku z pisaniem pracy czy korzystaniem z tych stron. (Jak ktoś znajdzie literówki albo błędny link, a będzie mu się chciało skrobnąć info, to z góry dziękuję :).  Oczywiście zawsze można wysłać email, ale jak pokazuje moja wcześniejsza praktyka w natłoku poczty może coś zawsze utknąć w archiwum lub w spamie. Tutaj mam nadzieję, postaram się na bieżąco odpowiadać i załączać poprawki. Proszę wziąć jednak pod uwagę, że jest Was wielu a czasem sprawdzenie trochę musi potrwać. O życiu prywatnym nie wspomnę :))

Jeśli pojawi się taka potrzeba, to jest możliwość dodania jeszcze innej strony, która odpowie na Wasze i moje potrzeby związane z realizacją pracy.

Macie Państwo również dostęp do Forum w Menu głównym, ale przyznam, że jest to jeszcze nie do końca dopracowana koncepcja. Możecie jednak tam wymieniać się ze sobą i ze mną pomysłami - jeśli będzie taka potrzeba to również to forum będzie dostępne tylko po zalogowaniu.